Avaldatud: 2013-05-21 08:30:02 CEST
Baltika
Börsiteade

Baltika sõlmis frantsiisilepingu Suurbritannia kaubamärgi Blue Inc London esindamiseks Balti riikides

Baltika allkirjastas 15. mail frantsiisivõtjana lepingu ettevõttega A Levy & Son Ltd, millega Baltika omandab Blue Inc kaubamärkide esindusõigused Baltikumis. Frantsiisi võtmine on seotud Baltika strateegilise eesmärgiga suurendada müügimahtu ning turuosa Baltikumis, kasutades selleks olemasoleva jaevõrgu opereerimise kogemust.

A Levy & Son Ltd rajati aastal 1912 Suurbritannias. Ettevõttes 1997. aastal loodud Blue Inc brändiga pandi alus kiirele kasvule ning tänaseks on avatud üle 140 Blue Inc kontseptsiooni poe. Kui Suurbritannias müüakse Blue Inc kontseptsiooni all nii meeste-, naiste- kui noorterõivaid, siis Baltika keskendub Baltikumis Blue Inc London meestemoe pakkumisele.

Baltika opereerib täna oma brändide Monton, Mosaic, Baltman, Ivo Nikkolo ja Bastion jaekauplusi. Blue Inc London kontsepti lisandumine võimaldab laiendada kliendi sihtrühma, pakkudes atraktiivse hinnatasemega kvaliteetseid meeste vabaajarõivaid. Antud kontseptsioon võimaldab Baltikal teha pakkumise uuele sihtgrupile, mida oma brändide tootevalikuga ei kaeta.

Esimesed Blue Inc London kauplused avatakse Eestis Tallinnas ja Lätis Riias ning Valmieras selle aasta kolmandas kvartalis. Järgmise kolme aasta jooksul on kavas avada vähemalt 10 Blue Inc kaubamärgi poodi Baltikumis.

 

Maigi Pärnik
Juhatuse liige

maigi.parnik@baltikagroup.com