Avaldatud: 2013-03-06 08:41:47 CET
Baltika
Börsiteade

Montoni uue kontseptsiooniga esinduskaupluste avamine

Baltika viis lõpule Montoni uue kontseptsiooniga flagship kaupluste avamise esimese etapi. Tänaseks on Baltika avanud oma juhtiva kaubamärgi uue kontseptsiooni esinduskaupluse Peterburi ja Baltikumi pealinnade atraktiivsetes kaubanduskeskustes: Peterburis Piterland, Tallinnas Viru, Riias Galerija Centrs ja Vilniuses Akropolis keskuses.

Baltika uuendas Montoni brändi visuaalset identiteeti ja poekontseptsiooni koostöös rahvusvahelise loovagentuuriga Dan Pearlman eesmärgiga tõsta kaubamärgi ekspordivõimekust. Lisaks Montonile uuendas Baltika ka oma suuruselt teise brändi, Mosaici visuaalset identiteeti ja poekontseptsiooni. Mosaici uus visuaalne käekiri võeti kasutusele 2012. aastal, esimene uue kontseptsiooni flagship kauplus avatakse 2013. aasta teises pooles Riia Spice kaubanduskeskuses ning lisaks uuendatakse olemasolevaid kauplusi uue poekontseptsiooni alusel. Nii Montoni kui Mosaici uus bränding loodi Euroopa Regionaalarengu Fondi toel, mida vahendab Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

2013 aasta lõpuks on planeeritud jõuda lõpule Baltman ja Bastion jaekontseptsioonide uuendamisega.

Montoni ja Mosaici uue kontseptsiooniga kaupluste avamine on osa Baltika investeerimisplaanist, mille raames kavatseb ettevõte lähiaastatel avada 25 uut poodi ning investeerida jaesüsteemi 5 miljonit eurot, millest ligikaudu 3 miljonit eurot investeeritakse 2013. aasta jooksul. Tänavu renoveeritakse pea 20 kauplust ning avatakse ligikaudu kümme uut poodi eeskätt Lätis, Venemaal ja Ukrainas.

 

Maigi Pärnik
Juhatuse liige

maigi.parnik@baltikagroup.com