Avaldatud: 2012-10-16 13:09:57 CEST
Arco Vara
Muutused nõukogus/juhatuses/audiitorites

16.10.2012: Arco Vara uus juhatuse liige on Tarmo Sild

Arco Vara AS-i uus juhatuse liige on Tarmo Sild.

Arco Vara AS nõukogu on otsustanud tagasi kutsuda ettevõtte senise juhatuse liikme Lembit Tampere ja nimetada kontserni uueks juhatuse liikmeks Tarmo Silla (37). Arco Vara juhatus on üheliikmeline.

Vastavalt nõukogu otsusele hakkavad Tarmo Silla volitused kehtima 22.oktoobrist, samal päeval lahkub Lembit Tampere Arco Vara juhatusest. Lembit Tampere kutsutakse tagasi kõigist Arco Vara tütar- ja sidusettevõtete nõukogudest ning juhatustest.

Juhatuse liikme vahetumine on seotud käesoleva aasta jooksul toimunud muudatustega ettevõtte nõukogus, kes on otsustanud oma nägemuse elluviimiseks kaasata uue juhataja.

Nõukogul on tekkinud olulisi ja veel lahenduseta küsimusi Arco Vara kontserni kuuluvate ettevõtete bilansi ja osade kontserni ettevõtete äriplaani jätkusuutlikkuse osas, eriti ehituse valdkonnas ja väljaspool Eestit toimivate üksuste tegevuse suhtes. Juhatusel tuleb kiiresti ja kriitiliselt analüüsida kontserni kesiste majandustulemuste põhjuseid ning teha neist järeldused. Nõukogu hinnangul peab Arco Vara kontsern suutma leida uusi arendusvõimalusi ja tõstma turul nõutud arenduste mahtu ja tempot, et püsida konkurentsis ning olla aktsionäridele õigustatud investeering. Nõukogu ei välista, et juhatusel tuleb osasid kontserni varasid alla hinnata, samuti leida täiendavaid võimalusi üldkulude kärpimiseks ja juhtimise tõhustamiseks. 

Tarmo Silla ülesanne on Arco Vara grupi stabiliseerimine, restruktureerimine ja refinantseerimine ning  Arco Vara kontserni viimine kasumisse, keskendudes ennekõike kinnisvaraarenduse valdkonnale.

Tarmo Sild ei oma Arco Vara AS-i aktsiaid. Vastavalt sõlmitavale kokkuleppele on aktsiaoptsioon üks motiveerimispaketi osa.

Tarmo Silla lühike CV

Haridus:
Tartu Ülikool; õigusteaduskond B.A.; 1998
Helsingi Ülikool; õigusteaduskond, täiendõpe; 1997 – 1998
Vrije Universiteit Brussel; PILC; LL.M kiitusega; 1999

Töökogemus: 
1998 – 2003 Advokaadibüroo HETA, vandeadvokaat ja juhatuse liige
2003 – 2012 Advokaadibüroo LEXTAL asutaja, vandeadvokaat, juhatuse liige, nõunik
Alates 2000 – MFV Lootus OÜ asutaja, juhatuse liige
Alates 2008 – AS IuteCredit Europe asutaja, juhatuse liige.


Egert Paulberg
Finantskontroller
Arco Vara AS
Tel: +372 614 4503
egert.paulberg@arcovara.ee
http://www.arcorealestate.com